Optic Switch Fibre 24 de porturi

Optic Switch Fibre 24 de porturi

STE-224-X3X1 este un comutator cu fibră optică care oferă porturi de fibre optice 24 10 / 100Base-Fx. Sunt compatibile SC, ST, FC conectori. Distanța de transmisie poate fi de la 2km până la 120km.

Vorbeste acum
Detalii produs

STE-224-X3X1 24 porturi 100Base-Fx + 2 gigabit SFP / Tx combo Fără fir gestionat fără fir:

STE-224-X3X1 este un switch non-gestionat cu 24 porturi optice, special conceput pentru distribuirea unei legături de fibră în mai multe site-uri. Disponibil cu 24 de porturi Fiber Optic 100Mbps pentru downlink, 2 sloturi SFP Combo Gigabit și 10/100 / 1000Base-Tx pentru uplink.


Porturile Fiber Optical 100Base-Fx suportă o singură modă și o fibră multimodă, distanțele de transmisie variind de la fibre multimode de la 2Km la Fiber Single Mode 120Km. Porturile Gigabit SFP uplink suportă transceiverele universale SFP ale fibrelor Multimode și ale fibrelor single mode, distanțele de transmisie variind de la fibra multimod 550m până la un singur mod 120Km, cu ajutorul căreia vă ajută foarte mult să vă extindeți rețeaua.


Acesta vă oferă o capacitate mare de internet pentru a satisface cerințele de rețea pentru IPTV, VoIP și transmisia de date. Este un echipament de distribuție a fibrelor optice, aplicat pe scară largă în fibră la podea, la fibră la clădire și la fibră la aplicațiile orașului.


Caracteristici hardware:

Oferă 24 porturi 100Base-Fx cu fibră optică, conectori SC, ST, FC opțional

Suport echipat cu transceivere de fibre dual core sau single core 1 * 9

Suport fibra multimode, distanța de transmisie poate ajunge până la 2 sau 5 km

Sprijin fibra Singlemode, distanta de transmisie poate fi de la 20Km pana la 120Km

Oferă 2 porturi Gigabit SFP Fiber și 2 porturi 10/100 / 1000Base-Tx Ethernet

Porturile Gigabit SFP Fiber și porturile Gigabit Ethernet sunt pentru utilizare combo

Porturile Gigabit SFP Fiber suportă transceivere universale Gigabit SFP ale fibrelor single mode sau multimode

Distanța de transmisie pentru interfața fibră SFP Gigabit poate fi de la multimod 550m până la Singlemode 120Km

Sprijin pentru stocarea și redirecționarea în modul de comutare

Compatibilă în totalitate cu standardele IEEE802.3, IEEE802.3u, IEEE802.3ab, IEEE802.3z

Suporta lățime de bandă de 8,8 Gbps backplane

Suporta control IEEE802.3x full duplex și jumătate duplex de control al debitului

Sprijin auto-sens adresa MAC adresa, furniza adresa MAC 8K

Dispune de indicatori live LED pentru starea de lucru, starea în așteptare, alimentarea cu energie electrică etc

Carcasă de montare Rack 19 ", înălțime 1U

Vine cu sursa de alimentare internă

Impuls de alimentare, suport AC 96V la 260V tensiune universală de alimentare

Asistență pentru prize de curent standard din Asia, Europa, SUA, Marea Britanie, AU


Aplicație principală:

Cu porturile Gigabit Fiber Uplink și porturile de downlink Fibre 100Mbps, STE-224-X3X1 are o capacitate mare de transmisie care

pot satisface sau depăși majoritatea cerințelor de transmisie pentru voce, video și date prin Ethernet. Poate fi aplicat ca echipament de distribuție optic plasat în încăperi sau servere de clădiri. Este o opțiune excelentă pentru soluțiile Fiber To Floor, Fiber To The Building, Fiber To The City.


Specificații:

Standarde

IEEE802.3, IEEE802.3u, IEEE802.3ab, IEEE802.3z, standarde IEEE802.3x

Topologie

Star Topologie

Porturile Uplink

Porturi SFP 2 Gigabit și 2 porturi 10/100 / 1000Base-Tx Ethernet combo

Porturile inferioare

24 porturi 100Base-Fx Fiber Optic

Adresa mac

8K

Rata de transmisie

10Mbps: 14880pps, 100Mbps: 148800pps, 1000Mbps: 1488000pps

Modul de comutare

Stocați și înainte

Indicatoare LED

Link, activitate, Full / jumătate duplex, viteză și putere pe funcția de diagnosticare

Cablu Ethernet

10Base-Tx: categoria UTP 3, 4,5, până la 100m
100Base-Tx: categoria UTP 5, până la 100m
1000Base-Tx: categoria UTP 5, 6 cablu până la 100m

Fiber Cable

100Base-Fx și 1000Base-X:
8,3μm, 8,7μm, 9μm și 10μm cablu de fibră unică
Cablu de fibre multi-mod 50, 62,5 și 100 μm

Alimentare electrică

AC 96-260V, alimentare internă

Temperatura Umiditate

Temperatura

Umiditate

Lucru

-20 ℃ - 70 ℃

10% - 90%

Așteptare

-40 ℃ - 75 ℃

5% - 95% RH



Hot Tags: fibra optica comutator 24 porturi, China, producatori, furnizori, fabrica, cumpara, ieftin, in vrac, pret, pret redus
Produse conexe
Anchetă